Tünel Güvenlik Sistemleri, Tünel İksa Demirleri, Profil İksa, Kafes İksa, Tünel Bulonları

İksa İmalatı

Tünel İksa Demirleri

Profil İksa, Kafes İksa

Proje taleplerinize uygun Nerv.demir malzemelerinden her türlü otoyol, metro ve baraj tünelleri için tünel iksa imalatı yapılmaktadır.

İmalat kalitesi ve müşteri memnuniyetini arttırmayı hedeflemiş olan firmamız bu alanda konusunda uzmanlaşmış ekibi ile yurt içi ve Yurt dışı projelere hizmet verebilmektedir.

İksa Nedir?

İksa; kendisini tutamayacak pozisyondaki zemini tutmak için yapılan her türlü yatay ve düşey taşıyıcı sisteme iksa sistemi denir.

İksa Nerelerde Uygulanır?

İksa derin kazı gerektiren inşaat işlerinde, derin kazıya müteakiben kendisini tutamayacak durumda olan zeminleri taşıma amacıyla kullanılır.

Profil İksa, Kafes İksa
Profil İksa
 Kafes İksa
iksa

Tünel Bulonları

Delikler, Jumbo denilen sondaj makineleriyle 45mm. çapında 3-5m. boyunda 80-150cm aralıklarla açılmakta, içinde çimento şerbeti doldurulduktan sonra 26 mm. çapında ve delik uzunluğuna göre önceden atölyede hazırlanmış bulonlar, delik içinde itilmektedir. 

Bulonun uç kısmındaki plaka ve somunun sıkılmasında önce, çimentonun delik içinde katılaşması beklenmektedir. SN bulonu boyutları 150x150 ( mm ) ve kalınlığı 8mm olan çelik plakalarla desteklenirler.

Tünel Bulonları
Tünel Bulonları
Tünel Bulonları
Tünel Bulonları